Seninle Başlamadı – Mark Wolynn

0 Paylaşımlar

Kitap Adı:Seninle Başlamadı – Mark Wolynn

Çevirmen: Mine Madenoğlu

Yazar:Mark Wolynn

Yayınevi: Sola Unitas

Sayfa Sayısı: 280

İlk Baskı Yılı2016

Dil: Türkçe

Orijinal Dili: İngilizce

Orijinal Adı: It Didn’t Start With You

Kitap hakkındaki inceleme ve görüşlerimiz:

Yazar korkuların, ruhsal bozuklukların ve daha bir çok davranışın kalıtımsal olduğunu, anne-babamızdan “miras” olarak aldığımızı bilimsel kanıtlarla ve vaka örnekleriyle anlatıyor. Kitaba göre asıl travmayı yaşayan kişi ölmüş olsa bile çözüm arayışının diğer nesiller üzerinden devam ettiği bir çok örnek üzerinden gösteriliyor. Nesiller boyu aktarılan travmaların Çekirdek Dil Yaklaşımı ile nasıl çözülebileceğini sade, anlaşılır bir dille anlatan kitap; hem danışmanlara hem de danışanlara hitap ediyor. Kitaptaki vaka örneklerinin uçlarda olması okuyucu bir roman okurcasına sürüklüyor.  Keyifli okumalar.

Kusursuz Kadının Peşinde Kitap Açıklaması (Tanıtım Bülteninden)

Seninle Başlamadı geleneksel psikoterapinin, ilaçların ve diğer müdahale yöntemlerinin uzun süredir çözemediği zorlukların ortadan kaldırılmasında dönüştürücü bir yaklaşım sunmaktadır.

“Seninle Başlamadı travma terapileri alanında, farkındalık uygulamaları konusunda insanı anlamak için ileriye doğru güçlü bir adım atmanızı sağlıyor. Cesur, yaratıcı ve şevkat dolu bir çalışma.”

SHARON SALZBERG, Yazar

Lovingkindness and Real Happiness

“Kalıpları altüst eden bu kitap kalıtsal aile travmaları konusunda anlayışı geliştiren ve acı çekmeye son verebilecek güçlü araçlar sunuyor. Mark Wolynn iyileşmeye doğru yapılacak seyahatte güvenilir ve bilge bir rehberdir.”

TARA BRACH, PhD, Yazar

Radical Acceptance and True Refuge

“Mark Wolynn, bilemediğimiz ve acı çekmemize sebep olan çözülmemiş travmalarla bizi atalarımıza derinden bağlayan yolları aydınlatma konusunda muhteşem bir iş başarıyor. Bize derinden anlayışı, diyalog görselleştirmelerini ve şefkatle yeniden bağlanmayı sağlayacak teknikler ve beceriler sunuyor.”

JAMES S. GORDON, MD, Yazar

                                               Unstuck: Your Guide to the Seven-Stage Journey Out of Depression

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

ANKSİYETE BOZUKLUĞU NEDİR? TEDAVİSİ NASILDIR?

Yaygın Kaygı Bozukluğu Çalışma Kitabı

NEFES VE GEVŞEME EGZERSİZİ

PANİK ATAK VE PANİK BOZUKLUK NEDİR?

Özgür KOÇAK

Psikolog💎 Pdr YL ⏳ Evlilik ve Aile Danışmanlığı YL ⏳ Tokat GOP Üniversite Hastanesi psikolojiyazilari.com adlı sitenin kurucusu ve yöneticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir