Zor Bir Ailede Büyümek

0 Paylaşımlar

Zor Bir Ailede Büyümek-Craig Buck, Susan Forward

Craig Buck, Susan Forward isimli yazarların yazmış olduğu Zor Bir Ailede Büyümek isimli kitap iki bölümden oluşmaktadır.

İlk bölümde yazarların mesleki deneyimlerinden, gördüğü danışanlarının hayatlarından örneklerle; toksik bir ailede büyüyen çocukların yaşadıklarını, yetiştirilme tarzlarını anlatılıyor.

Kitabın ikinci bölümünde ise bireyi yeni davranış biçimleri edinme konusunda yönlendiriyor ve anne-babayla olan ilişkide yüzleşerek, güç dengesini  yeniden oluşturulabileceğini anlatıyor. Ebeveynlerinizin olumsuz etkileri ile baş etme konusunda yöntemler anlatıyor. Yöntemleri anlatırken bolca örnek kullanılmış. Kitabın dili oldukça anlaşılır ve sade. Ruh sağlığı alanında çalışanların yanı sıra zor bir ailede büyüyenlerin, çocuk yetiştirmeye hazırlanan anne babaların ve alana ilgi duyanların okuyabileceği bir kitap.

Kitaptan bir alıntı ile incelemeyi bitirelim: “Çocukluğumuzda başımızdan geçenlerden biz sorumlu değiliz ve geleceğimiz için bir şeyler yapabiliriz.”

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

MOTİVASYON ÜZERİNE

ROBERT PLUTCHİK’İN DUYGU ÇEMBERİ KAVRAMI

Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları – Dr. Lindsay C. Gibson

SOSYAL FOBİ NEDİR? NASIL BAŞ EDİLİR?

Özgür KOÇAK

Psikolog💎 Pdr YL ⏳ Evlilik ve Aile Danışmanlığı YL ⏳ Tokat GOP Üniversite Hastanesi psikolojiyazilari.com adlı sitenin kurucusu ve yöneticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir